‌قانون تخليه واحدهاي آموزشي وزارت آموزش و پرورش و مراكز آموزشي ديگر كه در اختيار ساير دستگاه ها، ارگان ها،‌سازمان ها و نهادها است و تحويل آن به وزارت آموزش و پرورش

۲۰-۹-۱۳۶۷
ماده واحده – كليه دستگاه ها، سازمان ها، نهاد ها، مقامات دولتي و اشخاص متفرقه كه زمين و فضاهاي آموزشي، ساختمان هاي اداري، خانه‌هاي‌سازماني، خانه‌ هاي پيش‌آهنگي سابق، كانون‌هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان، اردوگاه ها و مجموعه‌ هاي ورزشي متعلق به آموزش و پرورش را‌در اختيار دارند موظفند ظرف مدت سه ماه از تصويب اين قانون اماكن مذكور را تخليه و تحويل وزارت آموزش و پرورش نمايند. در غير اين صورت بر‌حسب درخواست آموزش و پرورش دادسراي عمومي محل موظف است خارج از نوبت و به فوريت رسيدگي و اماكن مورد نظر را تخليه و تحويل‌نمايد.‌ تخلف از اين قانون در حكم تصرف غير قانوني در اموال دولتي است.
تبصره ۱ – اماكني كه بر اساس تبصره ماده ۷ قانون تشكيل وزارت جهاد سازندگي مصوب ۸-۹-۱۳۶۲مجلس شوراي اسلامي به تصرف و مالكيت‌ جهاد سازندگي درآمده از اين قانون مستثني مي‌باشد.
تبصره ۲ – در مواردي كه آموزش و پرورش زمين و فضاهاي مورد بحث را با عقدي از عقود لازم در اختيار اشخاص يا مؤسسات خصوصي قرار‌داده است طبق مفاد قرارداد عمل مي‌نمايد.
تبصره ۳ – در استان ها و شهرستان ها بنا بر تشخيص شوراي تأمين استان يا شهرستان كه مدير كل و يا رئيس آموزش و پرورش در آن شركت مي‌نمايد ‌تا رفع نياز همچنان در اختيار سپاه باقي مي‌ماند.

‌قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و سه تبصره در جلسه علني روز يكشنبه مورخ بيستم آذر ماه يك هزار و سيصد و شصت و هفت مجلس شوري‌اسلامي تصويب و در تاريخ ۳۰-۹-۱۳۶۷ به تأييد شوراي نگهبان رسيده است.

.
‌رئيس مجلس شوراي اسلامي – اكبر هاشمي

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *