تقسيم اراضي كشاورزي بجز در موارد استثنائي ممنوع است

نظريه شماره : ۶۰۷۸/۲۹۷/۱۱/۶۲

سئوال : آيا زميني كه در جريان اصلاحات ارضي بزارع واگذار شده است پس از فوت او قابل تقسيم بين ورثه است يا نه ؟

نظر مشورتي اداره حقوقي بشرح زير است :
با توجه به ماده ۱۲ قانون گسترش كشاورزي درقطبهاي كشاورزي مصوب سال ۱۳۵۴ و ماده ۱۳ آئيننامه اجرائي قانون مذكور مصوب ۱۳۵۵ كه تا كنون نسخ نشده است ، تفكيك و تقسيم اراضي كشاورزي واقع در خارج از محدوده قانوني شهرها (بجز در مواراستثنائي مذكور در آن قانون و آئيننامه هاي مربوط وآنهم بارعايت شرائط و استعلام نظر وزارت كشاورزي ) تحت هر عنوان ولوتقسيم بين وراث كشاورز متوفي ممنوع است .

مرجع : مجموعه نظرهاي مشورتي اداره حقوقي دادگستري جمهوري اسلامي ايران درمسائل مدني ازسال ۱۳۵۸ به بعد
تهيه وتنظيم : غلامرضاشهري ،امير حسين آبادي
ناشر: روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *