اراضى بندر شهيد باهنر كه در زمان جنگ به ارگانهاى همجوار داده شده بود بازپس گرفته مى شود

 اين خبر دوشنبه ۱۴ اسفند در بخش مصاحبه هاي خبرگزاري مانا منتشر شد.
مدير بندر شهيد باهنر گفت: بازپس گيري اراضي بندر شهيد باهنر كه به دلايلي در زمان جنگ به ارگانهاي همجوار داده شده بود آغاز شد.
به گزارش مانا مجيد اميني ، مدير بندر شهيد باهنر با اعلام اينكه تا كنون ۳ هكتار از اراضي بندر باهنر از سازمان شيلات ايران بازپس گرفته شده است اضافه كرد: با توجه به مذاكرات صورت گرفته با ارگان‌هاي ديگر و پس از حصول نتيجه لازم حدود ۶ هكتار ديگر به اين مجموعه اضافه خواهد شد.
وي افزود: همچنين با هماهنگي دفتر حقوقي سازمان بنادر و همكاري شركت مشاور ارض پارسيان بازپس‌گيري زمين‌هايي كه با سند مشاع در دست اشخاص حقيقي است پيگيري مي‌شود.
اميني با بيان اينكه در صورت بازپس گيري زمينهاي فعلي و اضافه شدن اين مجموعه به اراضي بندر قطعاً طرحهاي توسعه‌اي گسترده‌تري در بندر شهيد باهنر اجرا مي شود، خاطر نشان كرد: چنانچه اين اراضي به پس كرانه بندر افزوده شود مذاكره با سرمايه گذاران و شركتهاي بخش خصوصي براي سرمايه گذاري و گسترش فعاليتهاي تجاري در بندر شهيد باهنر پي گيري مي شود چراكه با توجه به نزديكي بندر شهيد باهنر به شهر و مزيتهاي ديگر وظايف و فعاليتهاي اين بندر در آينده افزايش خواهد يافت.
وي با اشاره به وجود بزرگترين و مجهزترين ترمينال مسافري دريايي كشور در بندر شهيد باهنر ميزان مسافر جابجا شده از اين بندر طي ۱۱ ماهه سال جاري را بيش از ۵۱۷ هزار نفر عنوان كرد كه به گفته وي نسبت به مدت مشابه در سال ۸۴ از كاهش ۱۵ درصدي برخوردار بوده است.
مدير بندر شهيد باهنر دلايل كاهش آمار جابجايي مسافر از اين بندر را كاهش رشد سفرهاي خارجي دانست و در خصوص ترانزيت كالا از اين بندر گفت: بيشترين كالاي ترانزيتي در بندر شهيد باهنر ، خودرو است كه به سمت كشورهاي آسياي ميانه مي‌رود و پس از آن روغن خوراكي و لاستيك بالاترين اقلام ترانزيتي از اين بندر را تشكيل مي دهند.
اميني در خصوص اجراي پروژه هاي عمراني در بندر شهيد باهنر گفت: با اجراي بهسازي و ساخت اسكله هاي مسافري شناور در بندر شهيد باهنر كه با اعتباري بالغ بر ۲۳ ميليارد ريال انجام مي‌گيرد، ظرفيت پذيرش كشتي هاي مسافري اين بندر همزمان به ۳ فروند كشتي افزايش مي يابد.
گفتني است بندر شهيد باهنر طي ۱۱ ماهه سال جاري موفق به تخليه و بارگيري بيش از ۷۲۹ هزار تن كالاي نفتي و غير نفتي شد كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته بيش از ۴ درصد رشد نشان مي دهد كه بخش اعظم آن كالاهاي صادراتي است.

منبع خبر: وبلاگ خبرنگار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *